در هر ثانیه از اینترنت چه می‌گذرد؟

در هر ثانیه از اینترنت چه می‌گذرد؟

اینترنت مکان پرهیاهو و شلوغی است، در همین چند ثانیه که این خط را خواندید، بیش از دو هزار تماس اسکایپی آغاز شده است و بیش از ۷۰۰ عکس روی اینستاگرام بارگذاری شده‌اند. در این مقاله از سایت تک شو قصد داریم اتفاقاتی که در طول ۶۰ ثانیه در اینترنت می افتد را برای شما بازگو کنیم.

thumbnail.ashx

دسترسي به وب در جهان رشدي نجومي دارد،‌درحال حاضر بيش از ۳٫۴ ميليارد انسان برابر با ۴۶٫۱ درصد از جمعيت جهان آنلاين هستند درحالي‌ كه ميانگين هفتگي حضور در فضاي مجازي براي بزرگسالان مسلط بر اينترنت ۲۷ ساعت است.

همراه داشتن گوشي‌هاي هوشمند وب‌گردي و فعاليت در شبكه‌هاي اجتماعي را آسان‌تر ساخته‌است زيرا ديگر نيازي نيست براي ورود به اينترنت پشت ميز كامپيوتر بنشينيد يا لپ‌تاپتان را روشن كنيد. با آگاهي از اين موارد، شايد دانستن آمار آنچه در يك ثانيه در اينترنت رخ مي‌دهد برايتان جالب‌تر باشد.

در هر ثانيه از اينترنت، ۳۵۹۵۰ گيگابايت ترافيك اينترنتي دست به دست مي‌شود، حجمي برابر ۵۸۰۰ نسخه با كيفيت بالا از فيلم طولاني ارباب حلقه‌ها: ياران حلقه.

در هر ثانيه در سرتاسر جهان ۵۴۹۰۷ جستجوي گوگلي، ۷۲۵۲ توئيت، ۱۲۵۴۰۶ نمايش فيلم يوتيوب و دو ميليون و ۵۰۱ هزار و ۱۸ ارسال ايميل انجام مي‌شود،‌درحالي كه اين ارقام با افزايش تعداد افراد آنلاين رشد مي‌كنند.

وب‌سايت internet live stats تعداد وب‌سايت‌هاي آنلاين موجود را كمي بيش از يك ميليارد اعلام كرده‌است. همچنين تعداد كاربران آنلاين فيس‌بوك را نزديك به ۱٫۷ ميليارد نفر نشان مي‌دهد. اين وب‌سايت اطلاعات مورد نياز خود را از ۲۵۰ منبع مختلف جمع‌آوري كرده و با استفاده از الگوريتمي شخصي‌سازي شده درباره رويداد‌هاي آنلاين اينترنت حدس‌هايي آگاهانه مي‌زند.

دور از انتظار نيست كه تمامي ارقامي كه روي صفحه اين وب‌سايت نمايش داده مي‌شوند، درحال تغيير و افزايشند.

برخي از شركت‌ها مانند نتفليكس خود آمارشان را منتشر مي‌كنند. اين شركت مي‌گويد كاربرانش روزانه ۱۲۵ ميليون ساعت فيلم و نمايش تماشا مي‌كنند، در نتيجه در هر ثانيه ۱۴۴۷ ساعت برنامه در نتفليكس نمايش داده مي‌شود.

اینترنت

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!